Mistrzostwa Polski Kicklight Juniorów i Seniorów Kartuzy

Wiktoria Chomicz i Dominik Kurkiewicz, fighterzy Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic, wywalczyli brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Kick Light Juniorow i Seniorów w Kartuzach. Przez trzy dni rozgrywane byly Mistrzostwa Polski Kick Light zorganizowane przez Klub Rebelia Kartuzy, patronat nad tą imprezą objął Polski Zwiazek Kickboxingu. W zawodach wzięło udzial 232 zawodnikow i zawodniczek reprezentujących 54 kluby z calej Polski, wśród nich znalazła się skromna , aczkolwiek bardzo mocna , dwusobowa ekipa juniorów z Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic.

Wiktoria Chomicz (kategoria -60kg) w walce polfinalowej przegrala z Marią Jackowską, zawodniczka SKF Boxing Zielona Góra i zdobyłą brązowy medal. Dominik Kurkiewicz, walczący w kategorii -63 kg) również w walce półfinałowej, musial uznać wyższość Grzegorza Błotnickiego (Team Oborowo) i zdobył również brązowy medal.

Jest to najwiekszy sukces zawodnikow z Gminy Chocen na przestrzeni ostatnich lat, startujacych w Polskich Zwiazkach Sportowych.

Wypowiedz trenera:
Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodnikow tym bardziej, że Dominik miał aż trzyanstu zawodnikow w swojej grupie. Po dwóch wygranych i jednej przegranej zajął ostatecznie trzecie miejsce. Podobnie było z Wiktorią, która miałą w grupie sześć rywalek - mówi Daniel Tobjasz - Był to nasz pierwszy występ w PZKB i odrazu dwa medale, wiec jest to niewątpilwie duży sukces.W maju w Piasecznie odbędą sie Mistrzostwa Polski kadetow w kicklight, tam jedziemy pięcioosobową ekipa i myślę ze również przywieziemy medale.

Fotorelacja

Rozkłąd jazdy autobusów we Włocławku