Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych i Młodszych w Kickboxingu Mysiadło 26-28.05.2017

W dniach 27-28 maja 2017 roku w miejscowości Mysiadło gm. Lesznowola koło

Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w

Kickboxingu w formule kick-light.

      Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Sportu Wiśniewski Kick-boxing, PZKB oraz Centrum Sportu i wójt Gminy Lesznowola. W mistrzostwach pod egidą Polskiego Związku Kickboxingu wzięło udział 212 zawodników z  52 klubów z terenu całego kraju. W tak ważnych zawodach nie zabrakło podopiecznych Daniela Tobjasza z Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach gmina Choceń, który włożył wiele troski i wysiłku w przygotowaniu swoich utalentowanych zawodniczek w osobach sióstr: Justyny i Amelii Cymerman, Oliwi Sikorskiej, Marty Chomicz oraz Małgorzaty Dolatowskiej. 

      Młode fajterki nie zawiodły swojego trenera, zdobywając pięć medali, w tym: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. Największy sukces odniosły siostry - Justyna i Amelia Cymerman, które zdobyły tytułu Mistrzyń Polski w kickboxingu. Również w klasyfikacji drużynowej Akademia Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach zajęła wysokie trzecie miejsce w Polsce. 

     Tytuły Mistrzyń Polski w Mysiadle przypadły siostrom: Justynie Cymerman, która walczyła w kategorii kadet młodszy w wadze do 47 kg. W walce finałowej nie dała najmniejszych szans swojej przeciwniczce, pokonując ją w 30 sekundzie drugiej rundy przez przewagę. Drugi tytuł przypadł Amelii Cymerman w kategorii kadet starszy w wadze do 50 kg, która w walce finałowej pokonała swoją przeciwniczkę przez dyskwalifikacje. Rywalka odmawiała walki po ciosach Amelii. 

     Tytuł wicemistrzyni MP i srebrny medal przypadł Oliwii Sikorskiej, która walczyła w kategorii kadet starszy, w wadze do 55 kg. Niestety Oliwia musiała uznać wyższość swojej rywalki, która przegrała walkę finałową z nie byle kim, gdyż pokonała ją zdobywczyni Pucharu Europy w K-1. Należy zauważyć, że Oliwia Sikorska była najmłodszą fajterką w swojej grupie, dlatego tym bardziej tytuł wicemistrzyni i srebrny medal jest to dla niej i trenera dużym sukcesem. 

     Brązowe medale wywalczyły: Marta Chomicz w kategorii kadet starszy w wadze do 60 kg, która przegrała w półfinale po kontrowersyjnej decyzji sędziów, którzy przyznali zwycięstwo zawodniczce z Zielonej Góry. Ta decyzja jest nie prawomocna, gdyż wpłynęło odwołanie do PZKB. Drugi brązowy medal przypadł Małgorzacie Dolatowskiej w kategorii kadet starszy w wadze do 55 kg, która w półfinałowej walce musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni w tej kategorii. 

     Trener Jacek Malinowski, który w zastępstwie Daniela Tobjasza towarzyszył zawodniczkom w zawodach, po mistrzostwach powiedział, że jest bardzo zadowolony z postawy dziewczyn, tym bardziej że walczyły w szlachetnym celu i udowodniły że warto walczyć o marzenia, tak samo jak o zdrowie. Swoje sukcesy młode fajterki, tak naprawdę zawdzięczają trenerowi Danielowi Tobjaszowi, który z powodu choroby nie mógł ich osobiście dopingować oraz wspierać podczas mistrzostw. To głównie jego zasługa w przygotowaniu zawodniczek w tej rywalizacji. Uczestniczki Mistrzostw Polski swój występ zadedykowały radnemu Rady Miasta Włocławek - Jarosławowi Hupało, który walczy z chorobą, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia. 

 

FOTORELACJA

Rozkłąd jazdy autobusów we Włocławku